Вашата оценка

Почивка в SOUSSE CITY & BEACH HOTEL

Програма: Почивка в Тунис със самолет от София в сряда - 7 нощувки

Самолет
8 дни / 7 нощувки
Тунис, Тунис
17.05.2023, 18.05.2023, 24.05.2023, 25.05.2023, 31.05.2023, 01.06.2023, 07.06.2023, 08.06.2023 ... до ... 18.10.2023
от 358.08 EUR
SOUSSE CITY & BEACH HOTEL


Разположение:

Хотел Sousse City & Beach се намира на 49 км от летище Енфида, на 15 км от летище Монастир, на 300 м от центъра на Сус. Построен през 1996 г., реновиран през 2019г. 
Съвсем близо до хотел Sousse City & Beach се намира пристанището Marina El Kantaoui. Медината на Сус – в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО - е на десет минути пеша от хотела.  


В стаите:

Хотелът разполага с общо 244 стаи, разположени в шестетажна сграда.
Предлага настаняване в:
Стандартни двойни стаи с гледка към градината -  18 км², стандартни двойни стаи с гледка към морето - 18 км², стандартна четворна стая с гледка към градината - 28 км², стандартна четворна стая с гледка към морето - 28 км².
Всички стаи са оборудвани с климатик, телевизор, телефон, баня с душ / вана, сешоар, мини бар.
Почистване на стаите - всеки ден, смяна на кърпите - всеки ден, смяна на спалното бельо - 3 пъти в седмицата.

Настаняването в хотела се случва след 15:00 часа, а напускането трябва да бъде преди 12:00. 


На територията на хотела:

Основен ресторант - интернационална кухня, бюфет.
Лоби бар, пул бар, бар в близост до водните пързалки.
Плувни съоръжения - външен басейн с прясна вода, вътрешен басейн с прясна вода, външен басейн с прясна вода и 2 пързалки, детски басейн с прясна вода и пързалка.
За децата - мини клуб за деца на възраст от 4 до 12 годишни, детска площадка, детски столчета в ресторанта, детска кошарка - при запитване и наличност.
Безплатни услуги - Wi-Fi интернет в общите части на хотела.
Платени услуги - фитнес, СПА център (хамам, масажи),  сейф (на рецепцията), билярд, водни спортове.


Хранене:

Само настаняване без изхранване, нощувка със закуска (BB), полупансион (HB), пълен пансион (FB), All Inclusive 
BB - закуска в основния ресторант. Закуска с напитки. Напитките включват закуска в основния ресторант, а напитките не се сервират в ресторант и барове по друго време *.
HB - полупансион, 2 хранения в основния ресторант. Закуска с напитки, вечеря без напитки. Напитките включват закуска в основния ресторант, а напитките не се сервират в ресторант и барове по друго време *.
FB - пълен пансион, 3 хранения в основния ресторант. Закуска с напитки, обяд и вечеря без напитки. Напитките включват закуска в основния ресторант, а напитките не се сервират в ресторант и барове по друго време *.
* Напитките могат да бъдат закупени в бара по време на работното време
All Inclusive  - пълен пансион, включващ безалкохолни и местни алкохолни напитки, сервирани от 10:00 до 12:00 часа.


Плаж:

Пясъчен плаж - на 50 м през пътя, чадъри, шезлонги, матраци - платени, плажни кърпи - срещу депозит.


За децата:

Анимация за деца и възрастни през целия ден.
Пинг понг, дартс, водна аеробика.


Таблици с цени

STANDARD ROOM - ALL INCLUSIVE

Дата
17.05.2023
18.05.2023
24.05.2023
25.05.2023
31.05.2023
01.06.2023
07.06.2023
08.06.2023
14.06.2023
15.06.2023
21.06.2023
22.06.2023
28.06.2023
29.06.2023
05.07.2023
12.07.2023
19.07.2023
26.07.2023
02.08.2023
09.08.2023
16.08.2023
23.08.2023
30.08.2023
31.08.2023
06.09.2023
07.09.2023
13.09.2023
14.09.2023
20.09.2023
21.09.2023
27.09.2023
28.09.2023
04.10.2023
05.10.2023
11.10.2023
12.10.2023
18.10.2023
възр в двойна стая
1 възр + дете (0.00-1.99)
1 възр
1 възр + 2 деца (2.00-11.99)
2 възр
2 възр + дете (0.00-1.99)
2 възр + дете (2.00-11.99)
3 възр
3 възр + дете (0.00-1.99)
765 лв883 лв867 лв2154 лв1530 лв1546 лв2175 лв2224 лв2240 лв
742 лв857 лв842 лв2081 лв1483 лв1499 лв2103 лв2152 лв2168 лв
765 лв883 лв867 лв2154 лв1530 лв1546 лв2175 лв2224 лв2240 лв
765 лв883 лв867 лв2154 лв1530 лв1546 лв2175 лв2224 лв2240 лв
765 лв883 лв867 лв2154 лв1530 лв1546 лв2175 лв2224 лв2240 лв
787 лв904 лв888 лв2218 лв1573 лв1589 лв2240 лв2289 лв2304 лв
787 лв904 лв888 лв2218 лв1573 лв1589 лв2240 лв2289 лв2304 лв
744 лв861 лв845 лв2087 лв1487 лв1503 лв2111 лв2158 лв2173 лв
808 лв926 лв910 лв2269 лв1618 лв1634 лв2297 лв2347 лв2363 лв
773 лв888 лв873 лв2156 лв1546 лв1561 лв2185 лв2238 лв2254 лв
824 лв941 лв926 лв2308 лв1649 лв1665 лв2336 лв2391 лв2406 лв
824 лв941 лв926 лв2308 лв1649 лв1665 лв2336 лв2391 лв2406 лв
761 лв879 лв863 лв2121 лв1524 лв1540 лв2146 лв2203 лв2218 лв
738 лв855 лв840 лв2048 лв1475 лв1491 лв2076 лв2130 лв2146 лв
740 лв857 лв842 лв2054 лв1481 лв1497 лв2081 лв2138 лв2154 лв
840 лв1027 лв1012 лв2289 лв1679 лв1694 лв2328 лв2404 лв2420 лв
916 лв1158 лв1143 лв2471 лв1831 лв1847 лв2518 лв2610 лв2625 лв
916 лв1158 лв1143 лв2471 лв1831 лв1847 лв2518 лв2610 лв2625 лв
916 лв1158 лв1143 лв2471 лв1831 лв1847 лв2518 лв2610 лв2625 лв
916 лв1158 лв1143 лв2471 лв1831 лв1847 лв2518 лв2610 лв2625 лв
916 лв1158 лв1143 лв2471 лв1831 лв1847 лв2518 лв2610 лв2625 лв
865 лв1072 лв1057 лв2349 лв1729 лв1745 лв2392 лв2473 лв2488 лв
783 лв900 лв885 лв2185 лв1567 лв1583 лв2213 лв2267 лв2283 лв
804 лв922 лв906 лв2250 лв1610 лв1626 лв2277 лв2332 лв2347 лв
783 лв900 лв885 лв2185 лв1567 лв1583 лв2213 лв2267 лв2283 лв
824 лв941 лв926 лв2308 лв1649 лв1665 лв2336 лв2391 лв2406 лв
726 лв843 лв828 лв2019 лв1454 лв1469 лв2048 лв2101 лв2117 лв
808 лв926 лв910 лв2269 лв1618 лв1634 лв2297 лв2347 лв2363 лв
724 лв842 лв826 лв2031 лв1448 лв1463 лв2052 лв2101 лв2117 лв
744 лв861 лв845 лв2087 лв1487 лв1503 лв2111 лв2158 лв2173 лв
701 лв816 лв800 лв1958 лв1401 лв1417 лв1980 лв2029 лв2044 лв
763 лв881 лв865 лв2146 лв1526 лв1542 лв2170 лв2216 лв2232 лв
701 лв816 лв800 лв1958 лв1401 лв1417 лв1980 лв2029 лв2044 лв
703 лв818 лв802 лв1964 лв1405 лв1420 лв1986 лв2035 лв2050 лв
701 лв816 лв800 лв1958 лв1401 лв1417 лв1980 лв2029 лв2044 лв
701 лв816 лв800 лв1958 лв1401 лв1417 лв1980 лв2029 лв2044 лв
701 лв816 лв800 лв1958 лв1401 лв1417 лв1980 лв2029 лв2044 лв

STANDARD ROOM SEA VIEW - ALL INCLUSIVE

Дата
17.05.2023
18.05.2023
24.05.2023
25.05.2023
31.05.2023
01.06.2023
07.06.2023
08.06.2023
14.06.2023
15.06.2023
21.06.2023
22.06.2023
28.06.2023
29.06.2023
05.07.2023
12.07.2023
19.07.2023
26.07.2023
02.08.2023
09.08.2023
16.08.2023
23.08.2023
30.08.2023
31.08.2023
06.09.2023
07.09.2023
13.09.2023
14.09.2023
20.09.2023
21.09.2023
27.09.2023
28.09.2023
04.10.2023
05.10.2023
11.10.2023
12.10.2023
18.10.2023
възр в двойна стая
1 възр + дете (0.00-1.99)
1 възр
1 възр + 2 деца (2.00-11.99)
2 възр
2 възр + дете (0.00-1.99)
2 възр + дете (2.00-11.99)
2 възр + 2 деца (2.00-11.99)
3 възр
3 възр + дете (0.00-1.99)
791 лв908 лв892 лв2214 лв1581 лв1596 лв2240 лв2827 лв2293 лв2308 лв
767 лв883 лв867 лв2142 лв1534 лв1550 лв2168 лв2731 лв2220 лв2236 лв
791 лв908 лв892 лв2214 лв1581 лв1596 лв2240 лв2827 лв2293 лв2308 лв
791 лв908 лв892 лв2214 лв1581 лв1596 лв2240 лв2827 лв2293 лв2308 лв
791 лв908 лв892 лв2214 лв1581 лв1596 лв2240 лв2827 лв2293 лв2308 лв
812 лв930 лв914 лв2279 лв1624 лв1639 лв2304 лв2913 лв2357 лв2373 лв
812 лв930 лв914 лв2279 лв1624 лв1639 лв2304 лв2913 лв2357 лв2373 лв
769 лв885 лв869 лв2148 лв1538 лв1553 лв2173 лв2741 лв2226 лв2242 лв
834 лв951 лв935 лв2330 лв1669 лв1684 лв2359 лв2969 лв2416 лв2432 лв
798 лв914 лв898 лв2216 лв1596 лв1612 лв2248 лв2817 лв2306 лв2322 лв
849 лв967 лв951 лв2371 лв1700 лв1716 лв2400 лв3009 лв2459 лв2475 лв
849 лв967 лв951 лв2371 лв1700 лв1716 лв2400 лв3009 лв2459 лв2475 лв
787 лв904 лв888 лв2181 лв1575 лв1591 лв2211 лв2756 лв2271 лв2287 лв
763 лв881 лв865 лв2111 лв1526 лв1542 лв2140 лв2662 лв2199 лв2214 лв
765 лв883 лв867 лв2117 лв1532 лв1548 лв2146 лв2670 лв2207 лв2222 лв
871 лв1061 лв1045 лв2369 лв1743 лв1759 лв2410 лв2950 лв2492 лв2508 лв
953 лв1196 лв1180 лв2563 лв1905 лв1921 лв2613 лв3167 лв2711 лв2727 лв
953 лв1196 лв1180 лв2563 лв1905 лв1921 лв2613 лв3167 лв2711 лв2727 лв
953 лв1196 лв1180 лв2563 лв1905 лв1921 лв2613 лв3167 лв2711 лв2727 лв
953 лв1196 лв1180 лв2563 лв1905 лв1921 лв2613 лв3167 лв2711 лв2727 лв
953 лв1196 лв1180 лв2563 лв1905 лв1921 лв2613 лв3167 лв2711 лв2727 лв
898 лв1106 лв1090 лв2436 лв1798 лв1814 лв2477 лв3024 лв2565 лв2580 лв
808 лв926 лв910 лв2248 лв1618 лв1634 лв2277 лв2844 лв2336 лв2351 лв
830 лв947 лв931 лв2312 лв1661 лв1677 лв2342 лв2930 лв2400 лв2416 лв
808 лв926 лв910 лв2248 лв1618 лв1634 лв2277 лв2844 лв2336 лв2351 лв
849 лв967 лв951 лв2371 лв1700 лв1716 лв2400 лв3009 лв2459 лв2475 лв
752 лв869 лв853 лв2080 лв1505 лв1520 лв2111 лв2633 лв2170 лв2185 лв
834 лв951 лв935 лв2330 лв1669 лв1684 лв2359 лв2969 лв2416 лв2432 лв
750 лв865 лв849 лв2091 лв1499 лв1514 лв2115 лв2662 лв2168 лв2183 лв
769 лв885 лв869 лв2148 лв1538 лв1553 лв2173 лв2741 лв2226 лв2242 лв
726 лв842 лв826 лв2019 лв1452 лв1467 лв2044 лв2567 лв2097 лв2113 лв
789 лв904 лв888 лв2207 лв1577 лв1593 лв2232 лв2819 лв2285 лв2301 лв
726 лв842 лв826 лв2019 лв1452 лв1467 лв2044 лв2567 лв2097 лв2113 лв
728 лв843 лв828 лв2025 лв1456 лв1471 лв2050 лв2574 лв2103 лв2119 лв
726 лв842 лв826 лв2019 лв1452 лв1467 лв2044 лв2567 лв2097 лв2113 лв
726 лв842 лв826 лв2019 лв1452 лв1467 лв2044 лв2567 лв2097 лв2113 лв
726 лв842 лв826 лв2019 лв1452 лв1467 лв2044 лв2567 лв2097 лв2113 лв

Изберете хотели за резервация по програмата
Програма
Ден 1

Среща на летище София и изпращане от представител на туроператора. Отпътуване в обявения час с чартърен полет. Кацане на летище Енфида, Тунис след около 2 часа. Посрещане от фирмата партньор и трансфер до избрания хотел. Настаняване в хотела след 14:00ч. Свободно време. Вечеря. Нощувка.



Ден 2

Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България. Нощувка.



Ден 3

Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България. Нощувка.



Ден 4

Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България. Нощувка.



Ден 5

Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България. Нощувка.



Ден 6

Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България. Нощувка.



Ден 7

Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България. Нощувка.



Ден 8

Освобождаване на хотела. Трансфер до летище Енфида, Тунис в обявения час. Полет за София.

Описание

Цени с включени отстъпки за резервации направени до 31.03.2022.
В програмата са включени хотели с различни категории и различен вид хранения, от които всеки потребител може да избере според личните си предпочитания и ценови диапазон.
Нови правила за влизане в Тунис от 26 февруари 2022 г.:
Отпада изискването за ваксинирани туристи с валиден сертификат да предоставят и PCR тест преди влизане в страната. Неваксинирани туристи се допускат при предоставяне на негативен резултат от PCR тест (направен в рамките на 48 часа преди заминаване) или бърз антигенен тест (направен в рамките на 24 часа преди заминаване). Деца до 17.99 години са освободени от всякакви изисквания за влизане в Тунис. Премахва се и задължителното попълване на "Health declaration form".


Описание / Транспорт

Полетна информация:

Заминаване: VBB 4115 – SOF 11:00 NBE 11:20
Връщане: VBB 4116 – NBE 12:20 SOF 17:00

Посочените часове са в местно време. Продължителността на полета е около 2 часа. Часовата разлика между България и Тунис е два часа (когато България е с лятно часово време)

Тип самолет: MD82
Адрес на авиокомпанията: булевард „Шипченски Проход” 63, София 1574, България
Авиокомпания: ALK Airlines


Описание / допълнителни услуги

Информация за допълнителните екскурзии:

  • Всички допълнителни екскурзии се извършват от местен лицензиран екскурзовод на английски или руски език, както и на български от наш представител. 
  • Последователността на екскурзиите обявени в програмата не се гарантира и може да бъде променена в зависимост от работното време на посещаваните обекти.
  • Допълнителните екскурзии се заявяват и заплащат предварително от България или на място
  • Минимален брой записани туристи за осъществяване на екскурзиите: 20 човека.

1. Целодневна екскурзия до Тунис, Картаген, крайбрежното градче Сиди Бу Саид и Националният музей „Бардо“* с включен обяд.
Екскурзията започва с Картаген и легендарният археологически обект, който е включен в списъка на ЮНЕСКО за световно и културно наследство. Кулминацията несъмнено е посещение на синьо – белия град Сиди Бу Саид - построен в уникалния андалуски стил, извисяващ се на върха на скала - едно от най-красивите места в Тунис. Обяд в местен ресторант в Ла Гулета. Следващата спирка е Националният музей Бардо. В него се помещава най-голямата колекция на мозайки в света от Римския и Византийския период, древни статуи и ценни предмети от праисторическия, пуническия и мюсюлманския период, както и огромна колекция от римски статуи.
*Забележка - Националният музей Бардо ще остане затворен до 25.07.2022.

Отпътуване: от Сус – около 07:00 ч./ от Хамамет – около 08:00 ч.
Връщане: в Сус – около 19:00 ч. / в Хамамет – около 18:00 ч.
Ден на провеждане: Вторник
Цени: от Хамамет и Набул - 44 EUR, за деца до 11,99 г. - 22 EUR;
от Сус и Монастир - 48 EUR, за деца до 11.99 г. - 24 EUR;
от Махдия - 53 EUR, за деца до 11.99 г. - 27 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, трансфери, входни билети, обяд без напитки.

2. Полудневна екскурзия до Загуан с посещение на фабрика за зехтин.
В град Загуан ви очаква зашеметяваща природа, там е разположен древноримски акведукт с дължина 132 км. който  свидетелства за гениалността на древните хота, измислили сложна система за транспортиране на вода от Загуан до Картаген след дългогодишна суша в Северна Африка. Следваща спирка е римския град Удна или Утина, където се намира впечатляващият амфитеатър, датиращ от времето на император Адриан и с капацитет 16 000 души. Екскурзията ви дава възможност и да проследите сложният процес за производство на зехтин и да опитате неговите разновидности. Малко туристи знаят, че купувайки зехтин от градски супермаркет, те получават фабрична смес от различни сортове по рецепта на производителя или така нареченият „меланж“. По време на  екскурзията ще имате възможност да опитате чисто, не смесено маслиново олио от различните региони на Тунис - северен "beldi" и южен "sehli". Зехтинът се бутилира в специално избработен контейнер, който ще ви позволи да отнесете покупката вкъщи напълно здрава.

Отпътуване: от Сус – около 07:00 ч./ от Хамамет – около 08:00 ч.
Връщане: в Сус – около 13:30 ч. / в Хамамет – около 14:30 ч.
Ден на провеждане: Понеделник
Цени: от Хамамет и Набул - 30 EUR, за деца до 11,99 г. - 15 EUR;
от Сус и Монастир - 33 EUR, за деца до 11.99 г. - 17 EUR
от Махдия - 37 EUR, за деца до 11.99 г. - 19 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, трансфер, посещение на фабрика за зехтин с дегустация.

3. Двудневна екскурзия до Сахара с включено джип сафари и изхранване на база пълен пансион.
Това не е просто пътуване до пустинята, а пътуване из цялата страна. Включва посещение на световноизвестни исторически и природни забележителности в южната част на Тунис и приказния свят на пустинята Сахара, където, яздейки камила за разходка по дюните, гарантирано ще се чувствате като истински номад. По време на екскурзията ще срещнете коренното население на Тунис - берберите, които все още живеят в традиционни пещерни къщи в селището Матмата, ще видите живописните райони на пустинята, докато се разхождате с джип, ще посрещнете изгрева от соленото езеро Шот Ел Джерид и за финал ще вкусите от атмосферата на истински оазис. В една от къщите на берберското селище са заснети сцени от филма „Междузвездни войни“. Неразделна част от екскурзията е град Кайруан – част от списъка на ЮНЕСКО за световно и културно наследство. Ще видите и древният римски амфитеатър Ел Джем, построен през 3 век сл. н. е. за гладиаторски битки, а днес е домакин на  Международния симфоничен фестивал.

Отпътуване: от Сус – около 07:00 ч./ от Хамамет – около 06:00 ч.
Връщане: в Сус – около 19:30 ч. / в Хамамет – около 20:30 ч.
Дни на провеждане: Петък и Събота
Цени: от Хамамет и Набул - 118 EUR, за деца до 11,99 г. - 69 EUR;
от Сус и Монастир - 116 EUR, за деца до 11.99 г. - 68 EUR;
от Махдия - 116 EUR, за деца до 11.99 г. - 68 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, трансфер и джип програма, нощувка в хотел и 2 обяда в Матмата и Гафса.
Цените не включват: посещение на зоологическата градина и оазиса Тозьор – 15 TND, АТВ (по едно на човек – 45 TND; 2-ма души на двуместно АТВ – 60 TND), доплащане за езда на камила (45 мин) - 15 евро.
 
4.  Посещение на зоопарк Фригуя - полудневна екскурзия. 
Посетете най-голямата зоологическа градина в Тунис с площ от 36 хектара, на територията на която можете да видите 62 вида животни: черни лемури, слонове, жирафи, лъвове, тигри, хиени, леопарди, щрауси, фламинго, сурикати, носорози, кенгуру, антилопи, дикобрази, мангусти ... и това е само началото на списъка. Видове, които са безвредни за хората - камили, лами, щрауси, понита, кози, фенеци.

Отпътуване: от Сус – около 08:00 ч./ от Хамамет – около 09:00 ч.
Връщане: в Сус – около 13:30 ч. / в Хамамет – около 12:30 ч.
Ден на провеждане: Неделя
Цени: от Хамамет и Набул - 26 EUR, за деца до 11,99 г. - 13 EUR;
от Сус и Монастир - 27 EUR, за деца до 11.99 г. - 14 EUR;
от Махдия - 31 EUR, за деца до 11.99 г. - 16 EUR;
Цените включват:  представител на местната агенция, трансфер, входни билети.
 
5. Еднодневна екскурзия до Дуга и Тестур, с включена дегустация на сирена и обяд.
Дуга е археологически комплекс, разположен в северната част на Тунис. От 1997 година е част от списъка на ЮНЕСКО за световно историческо наследство. Определян е, като най-добре запазеният римски град в Северна Африка. Тук се намира единствената оцеляла сграда на нумидийската култура - мавзолеят на Атабан. В програмата е включен обяд без напитки в Дуга и посещение на градчето Тестур, където ще имате възможност да опитате от вкусните местни сирена.

Отпътуване: от Сус – около 07:00 ч./ от Хамамет – около 08:00 ч.
Връщане: в Сус – около 19:00 ч. / в Хамамет – около 18:00 ч.
Ден на провеждане: Понеделник
Цени: от Хамамет и Набул - 53 EUR, за деца до 11,99 г. - 27 EUR;
от Сус и Монастир - 57 EUR, за деца до 11.99 г. - 29 EUR;
от Махдия - 62 EUR, за деца до 11.99 г. - 31 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, трансфери, входни билети, обяд без напитки, дегустация на сирена.

6. Целодневна екскурзия до Кайруан и Ел Джем с включен обяд.
Първата спирка е град Кайруан. В ислямския свят той се счита за четвъртото по важност светилище след Мека, Медина и Йерусалим. Старата му част е позната с наименованието "Медина". Тук е разположена голямата джамия „Окба“, която се смята за един от шедьоврите на ислямската култура. Ел Джем се намира в област Махдия, между Сфакс и Сус. Тук е разположен още един обект под егидата на ЮНЕСКО – амфитеатърът, който в римска епоха е бил арена на кървави гладиаторски битки. Градът е заселен още от 3 век пр. н. е., когато се оформило пуническо селище. Започва да придобива известност едва, след като Цезар основава град Тисдрус на това място през 46 г. пр. н. е. Несъмнено най-голямата атракция днес е амфитеатъра, познат като африканския Колизеум. Той впечатлява с внушителни размери – дължина от 149 метра, височина от 40 метра и капацитет от 35 000 д. С тези размери заема първото място на континента и трето в рамките на Римската империя. От 1979 година е част от културното наследство на ЮНЕСКО.

Цени: от Хамамет и Набул - 44 EUR, за деца до 11,99 г. - 22 EUR;
от Сус и Монастир - 40 EUR, за деца до 11.99 г. - 20 EUR.
от Махдия - 40 EUR, за деца до 11.99 г. - 20 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, трансфери, входни билети, обяд без напитки.
 
7. Средиземноморски круиз с пиратски кораб с включен обяд.
Насладете се на ексклузивно пътуване с пиратски кораб. За да осигурим повече комфорт приемаме на борда не повече от 100 души. Предлагаме Ви изключително интересна екскурзия с добре обмислен сценарий и необичайни забавни задачи за деца и възрастни. Програмата е невероянта с музика, танци, акробатични каскади, рисуване, дипломи за участниците и запомнящи се снимки.

Цени: от Хамамет и Набул - 27 EUR, за деца до 11.99 г. - 27 EUR
от Сус и Монастир - 18 EUR, за деца до 11.99 г. - 10 EUR
от Махдия - 22 EUR, за деца до 11.99 г. - 12 EUR;
Цените включват: транспорт, плаване с пиратски кораб, обяд.

8. Двудневна екскурзия до северната част на Тунис – Бизертa, Табарка и Тестур
Вълнуващо пътуване, което ще Ви отведе до най-северната точка на континента Африка - нос Анджела и Рас бен Сака. Намира се на 15 км. от Бизерта, в близост до Национален парк Ишкил. Бизерта е сред най-старите населени места в Тунис. Основан е някъде около 1000 г. пр.н.е. от финикийците, като първоначално е малко пристанище. По време на пуническите войни е под влияние на Картаген. Впоследствие е завладян и от римляните. Основните атракции днес са - Медината, разположена живописно около старото пристанище; крепостният комплекс; джамията „Ребаа“ и андалуския квартал. Следващата спирка е древният финикийски град-пристанище – Табарка, където античност и съвремие хармонично са свързани. Разположен е на северозападното крайбрежие, близо до границата с Алжир. Градът ще Ви плени с уникалните си скални образувания познати, като “Драконови зъби“, поради формата им, която наподобява на митичните създания. И не на последно място – Генуезката крепост, изградена умело от средновековни майстори на върха на скала, заемаща почти цялата територия на малък полуостров. Настаняване вечерта и вечеря. Нощувка в Табарка. Напускайки Табарка ще се насладите на уникални пейзажи от живописни планини, зелени гори и ливади. Ще посетим необичаен музей, който представя елементи от каменното строителство и декорация на Древен Рим, както и малкото автентично градче Тестур. Построен върху римските останки от Тичила, Старият град на Тестур е създаден в началото на 17 век от еврейски и мюсюлмански общности, бягащи от испанската инквизиция на Иберийския полуостров. Сгушен в плодородната долина на река Меджерда, градът се характеризира с декоративна мавританска архитектура и традиции за градско планиране, донесени от Испания. Днес главни атракции на града са „Великата Джамия“ и уникален часовник, стрелките на който се въртят в обратна посока.

Цени: от Хамамет и Набул – 120 EUR, за деца до 11.99 г. - 60 EUR
от Сус и Монастир - 124 EUR, за деца до 11.99 г. - 62 EUR;
от Махдия - 129 EUR, за деца до 11.99 г. - 65 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, транспорт, нощувка в хотел с вечеря и закуска, 2 обяда без напитки, входни такси за посещавани обекти.

9. Полудневна екскурзия до Сус и Монастир без включен обяд.
Това пътуване ще Ви принесе в третият по големина град в Тунис – Сус. Известен не само с прекрасните си широки плажове, но и със своите културни и исторически забележителности. Градът днес е икономическия център на страната, но разхождайки се по тесните улички, ще се пренесете няколко века назад. Главната атракция е старата част – Медина, която включва открити и закрити пазари, Рибат, централна джамия и исторически музей, в който може да откриете най-богатата колекция от скулптури от пуническия период. От 1988 година Медината на Сус е част от обектите на ЮНЕСКО за световно културно наследство.
Следващата спирка е Монастир, град разположен на полуостров, заобиколен от Средиземно море. Градът е смесица от стари традиции и съвременни елементи, характерни за Тунис. Несъмнено внушителната крепост Рибат е една от основните забележителности на градa. Това е и родното място на Хабиб Бургиба – бащата на тунизийската независимост и първи президент на страната. Мавзолеят е построен в периода 1960 - 1963 година в съвременен арабско-мюсюлмански стил, когато все още Хабиб е бил жив. Съдържа останките на бившия президент, първата му съпруга Матилда, братята и сестрите му, както и други членове на семейството. Централната част на мавзолея е увенчана с голям златен купол.

Цени: от Хамамет и Набул – 33 EUR, за деца до 11.99 г. - 17 EUR
от Сус и Монастир - 28 EUR, за деца до 11.99 г. - 14 EUR;
от Махдия - 33 EUR, за деца до 11.99 г. - 17 EUR;
Цените включват: екскурзоводско обслужване, трансфери, входни билети.

Условия на местната обслужваща фирма за отказ от вече заявени и заплатени допълнителни екскурзии:
 - при отказ повече от 48 часа преди началото – без неустойка
 - в периода 48 – 24 часа – 50 % неустойка
 - по-малко от 24 часа – 100 % неустойка
 
Какво трябва да носите по време на всяка екскурзия:

- ваучер или билет за платена екскурзия
- предпазна маска
- телефон, вода, очила, шапка
- слънцезащитен крем
- приемливо облекло при посещение на религиозни обекти, удобни обувки, бански костюм
- дребна сума в кеш тунизийска валута

 

Цени с включени отстъпки за резервации направени до 31.03.2022.
В програмата са включени хотели с различни категории и различен вид хранения, от които всеки потребител може да избере според личните си предпочитания и ценови диапазон.
Нови правила за влизане в Тунис от 26 февруари 2022 г.:
Отпада изискването за ваксинирани туристи с валиден сертификат да предоставят и PCR тест преди влизане в страната. Неваксинирани туристи се допускат при предоставяне на негативен резултат от PCR тест (направен в рамките на 48 часа преди заминаване) или бърз антигенен тест (направен в рамките на 24 часа преди заминаване). Деца до 17.99 години са освободени от всякакви изисквания за влизане в Тунис. Премахва се и задължителното попълване на "Health declaration form".

Чартърен полет София - Енфида - София с включени летищни такси и багаж до 20 кг. чекиран и до 7 кг. ръчен
7 нощувки в хотел по избор на съответната за хотела база изхранване
Трансфер летище - хотел - летище
Медицинска застраховка на ЗК"ЛЕВ ИНС" с покритие 10 000 евро (за лица до 70 г.)
Изпращане на летището от представител на TO
Обслужване на място от представител на местната фирма партньор (при пътуване в чужбина)
Обслужване на български език на място
Такса гориво (виж забележката по- долу)
Мед. застраховка с покритие 10 000 евро за лица от 70 до 79 г. - доплащане 10 лв
Мед. застраховка с покритие 10 000 евро за лица от 80 до 85 г. - доплащане 20 лв
Застраховка "Отмяна на пътуване" (виж условията по- долу)
Допълнителните екскурзии, извън пакетните цени, посещенията на туристически обекти и входни такси
Туристическа градска такса

Оферта № Х-3909-П-218
Блог
Дестинации